Soccer » 14.05.2024 » All Games
Bet on Soccer from your mobile with 1xBet!
ENGLAND: Premier League
21:00Tottenham - Manchester City -:-SOUTH AMERICA: Copa Libertadores - Group Stage
00:00LDU Quito (Ecu) - Junior (Col) -:-00:00Penarol (Uru) - Atletico-MG (Bra) -:-
00:00Talleres Cordoba (Arg) - Cobresal (Chi) -:-
SPAIN: LaLiga
19:30Osasuna - Mallorca -:-21:30Real Madrid - Alaves -:-
22:00Girona - Villarreal -:-
ALBANIA: Albanian Cup
19:00Kukesi - Egnatia -:-ARGENTINA: Liga Profesional
00:00Gimnasia L.P. - Velez Sarsfield -:-02:00Union de Santa Fe - Banfield -:-
ARGENTINA: Primera Nacional
23:00Racing Cordoba - CA Estudiantes -:-02:05All Boys - Arsenal Sarandi -:-
02:10Def. de Belgrano - Colon Santa Fe -:-
ARGENTINA: Reserve League - First stage
20:00Estudiantes L.P. 2 - Tigre 2 -:-20:00Godoy Cruz 2 - Central Cordoba 2 -:-
20:00Newells Old Boys 2 - Independiente 2 -:-
20:00San Lorenzo 2 - Belgrano 2 -:-
ARMENIA: Premier League
15:00Van - West Armenia -:-17:00BKMA - Pyunik Yerevan -:-
AUSTRALIA & OCEANIA: OFC Champions League
00:00Auckland City (Nzl) - Hekari Utd (Pap) -:-AUSTRIA: Regionalliga Central
19:00SPG Wels - LASK (Am) -:-AUSTRIA: Karnten
19:21SV Spittal - SV Kraig -:-BAHRAIN: Premier League
18:00Al Khalidiyah - Al-Hala -:-18:00Al-Najma - Al-Muharraq -:-
18:00Busaiteen - Al Riffa -:-
BANGLADESH: Federation Cup - Play Offs
11:00Bashundara Kings - Abahani Limited -:-BRAZIL: Serie A
01:00Sao Paulo - Fluminense -:-02:00PostponedInternacional - Juventude -:-
BRAZIL: Serie B
00:00Coritiba - Guarani -:-00:00Vila Nova FC - Novorizontino -:-
BRAZIL: Serie C - First stage
01:00Aparecidense - Sao Bernardo -:-01:00PostponedYpiranga FC - Figueirense -:-
BRAZIL: Serie D
00:30Democrata SL - Ipatinga -:-BRAZIL: Matogrossense 2
01:00Acao - Operario FC -:-BRAZIL: Brasileiro U20
20:00Atletico GO U20 - Athletico-PR U20 -:-BRAZIL: Acreano U20
22:00SC Humaita U20 - Sao Francisco U20 -:-00:00Andira U20 - Independencia U20 -:-
BRAZIL: Catarinense U20
20:00Marcilio Dias U20 - Nacao U20 -:-CHILE: Primera Division
01:00Union La Calera - U. De Chile -:-CHILE: Primera B
00:00U. De Concepcion - Deportes Temuco -:-02:30CD Santa Cruz - Rangers -:-
CZECH REPUBLIC: FORTUNA:LIGA - Championship Group
17:00Mlada Boleslav - Slovacko -:-19:30Sparta Prague - Ostrava -:-
DR CONGO: Ligue 1 - Relegation Group
13:30Tshinkunku - Simba -:-14:30AC Kuya - Celeste -:-
15:30Groupe Bazano - Sanga Balende -:-
16:30AC Rangers - Motema Pembe -:-
ECUADOR: Liga Pro - First stage
02:00U. Catolica - Tecnico U. -:-ECUADOR: Serie B
22:00Cuniburo - Gualaceo -:-EGYPT: Premier League
15:00Al Ittihad - Smouha -:-18:00El Gaish - El Ismaily -:-
18:00ZED - Zamalek -:-
ENGLAND: Professional Development League
14:00Barnsley U21 - Burnley U21 -:-14:00Bristol City U21 - Fleetwood U21 -:-
20:30Bournemouth U21 - Crewe U21 -:-
ENGLAND: Premier League U18
13:00Blackburn U18 - Manchester City U18 -:-FAROE ISLANDS: Premier League
19:00Toftir - IF Fuglafjordur -:-FINLAND: Kakkonen Group B
18:00Tampere Utd - HJS -:-GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga
14:30Samgurali - Gagra -:-14:30Samtredia - Dinamo Tbilisi -:-
18:00Iberia 1999 - Dila Gori -:-
ICELAND: Icelandic Cup
19:00Fjolnir - Thor Akureyri -:-ICELAND: Besta deild Women
20:00Stjarnan W - Hafnarfjordur W -:-20:00Thor/KA W - Keflavik W -:-
20:00Valur W - Tindastoll W -:-
INDONESIA: Liga 1 - Play Offs
14:00Bali United - Persib Bandung -:-IRAQ: Stars League
17:00Al Minaa - Al Quwa Al Jawiya -:-17:00Al Najaf - Duhok -:-
17:00Al Zawraa - Zakho -:-
17:00Naft Missan - Al Talaba -:-
JORDAN: Premier League
17:00Al Jalil - Shabab Al Ordon -:-17:00Moghayer Al Sarhan - Al Hussein -:-
19:45Aqaba - Al Ramtha -:-
KYRGYZSTAN: Premier Liga
14:00Dordoi Bishkek - Abdish-Ata -:-14:00Talant - Kyrgyzaltyn -:-
LATVIA: Virsliga
17:00FK Liepaja - Riga FC -:-MALAWI: Super League
14:30Silver Strikers - Karonga United -:-MAURITANIA: Ligue 1
19:30Nouadhibou - Kaedi -:-MEXICO: Liga MX Women - Clausura - Play Offs
03:00U.A.N.L.- Tigres W - Juarez W -:-05:00Monterrey W - U.N.A.M.- Pumas W -:-
MONGOLIA: Premier League
13:15Brera Ilch - Khoromkhon -:-MYANMAR: MNL League Cup
11:00Rakhine United - Rainbow -:-11:30Kachin United - Shan Utd -:-
NORWAY: Nasjonal U19 CL
15:00Brann U19 - Viking U19 -:-PARAGUAY: Primera Division - Apertura
01:30Guarani - General Caballero JLM -:-PARAGUAY: Division Intermedia
23:15Deportivo Santani - Resistencia -:-01:30Atl. Tembetary - Colegiales -:-
POLAND: III Liga - Group III
17:00Bielsko-Biala - Bytom Odrzanski -:-17:00Jelenia Gora - Warta Gorzow -:-
RUSSIA: Russian Cup - Regions Path - Play Offs
19:45Baltika - Spartak Moscow -:-SAUDI ARABIA: Division 1
18:20Al Arabi - Al Taraji -:-18:20Al Bukayriyah - Al Orubah -:-
19:50Al Jandal - Al Batin -:-
SCOTLAND: Premiership - Championship Group
20:30Rangers - Dundee FC -:-SCOTLAND: SWPL 1 Women - Relegation Group
20:30Montrose W - Spartans W -:-SIERRA LEONE: Premier League
18:15Ports Authority - Luawa -:-SOMALIA: National league
14:30Dekedda - Horseed -:-SOUTH AFRICA: Premier League
19:30Royal AM - Mamelodi Sundowns -:-SOUTH AMERICA: Copa Sudamericana - Group Stage
00:00Racing Montevideo (Uru) - Nacional Asuncion (Par) -:-SPAIN: Liga F Women
18:00Eibar W - Barcelona W -:-SWEDEN: Superettan
19:00Orebro - Degerfors -:-SWEDEN: Division 1 - Norra
19:15Vasalund - AFC Eskilstuna -:-SWEDEN: Division 2 - Södra Svealand
19:30Sleipner - Atvidaberg -:-20:00Nacka FC - Syrianska -:-
SWEDEN: Svenska Cupen - Qualification
19:00Balkan - Simrishamn -:-SWITZERLAND: Super League - Relegation Group
20:30Basel - Lausanne Ouchy -:-20:30Grasshoppers - Yverdon -:-
TANZANIA: Ligi Kuu Bara
15:00Geita Gold - Coastal Union -:-TURKMENISTAN: Yokary Liga
14:00Ahal - Nebitci -:-UGANDA: Premier League
15:00Bright Stars - Airtel Kitara -:-15:00Busoga - Vipers -:-
15:00Gadaffi - Express -:-
15:00Kampala City - Wakiso Giants -:-
15:00Mbarara City - BUL -:-
15:00UPDF - Maroons -:-
15:00Villa - URA SC -:-
UNITED ARAB EMIRATES: UAE League
16:10Al Sharjah - Hatta -:-16:10Bani Yas - Al Bataeh -:-
19:00Ajman - Al Jazira -:-
USA: USL League Two
00:00Charlotte Independ. 2 - Charlotte Eagles -:-UZBEKISTAN: Super League
16:00Lok. Tashkent - OKMK -:-VIETNAM: V.League 2
14:15PVF-CAND - Phu Tho -:-WORLD: Friendly International
12:00Austria U16 - Switzerland U16 -:-12:00Portugal U16 - Ireland U16 -:-
13:00Germany U17 - Cyprus U17 -:-
Bet on Soccer from your mobile with 1xBet!
Soccer | Hockey | Tennis | Basketball | Handball | Volleyball | Baseball | Am. football | Rugby Union | More sports »
Livecore.cz - website for soccer fans! Here you can find games that are being played today, as well as all major league game scores from around the world!